Trendy wnętrzarskie na 2024 rok cz. 2

Jak dobrać meble do wnętrza? Stylowe trendy na rok 2024.

Weszliśmy w 2024 rok. Jakie style zdominują branżę projektowania wnętrz? Co będzie modne i na topie? Poniżej druga część artykułu w której omówimy styl quiet luxury oraz styl eklektyczny.

Styl quiet luxury

We wnętrzach tego typu stawiamy przede wszystkim na jakość a nie na ilość, oraz na dbałość o najmniejsze szczegóły. Wnętrza urządzone według tej koncepcji są subtelne, minimalistyczne i eleganckie. Paleta kolorów z jakiej korzystamy to stonowane biele, beże, brązy, szarości, pastele. Meble oraz pozostałe elementy wyposażenia, są starannie wykonane z dobrej jakości materiałów, o unikalnych teksturach (drewno, marmur, welur, wełna, jedwab, skóra). Wysokiej jakości meble cechuje prostota i minimalizm. Poza tym, doskonale spełniają swoją funkcję i bez problemu przejdą próbę czasu. W przestrzeni urządzonej według tego stylu nie znajdziemy zbędnej komody, krzeseł czy niewykorzystywanych stolików kawowych. Meble które znalazły się we wnętrzu są wykonane przez doskonałych rzemieślników. Nie natrafimy tutaj na metki znanego producenta.
We wnętrzach typu „cichy luksus” nie ma również wielu dodatków i dekoracji. Te które są, będą starannie dobrane i wyselekcjonowane. Będą przyciągały uwagę swoją wyjątkową formą i prostotą zarazem. Ważne jest również optymalne doświetlenie pomieszczeń, tak aby dostęp mieszkańców do naturalnego światła był jak największy.

Styl eklektyczny

Bez względu na obowiązujące trendy, każdy z nas powinien tak urządzić swoje wnętrza, żeby czuł się w nich dobrze. Rozwiązaniem będzie tutaj eklektyzm czyli umiejętne połączenie w całość motywów pochodzących z różnych stylów, pozornie do siebie nie pasujących. Możemy bawić się kolorami, wzorami i formami mebli. Do naszego stołu w jadalni możemy bez problemu dostawić kilka zupełnie różnych od siebie krzeseł. Mogą się one różnić kolorem, stylem, formą ora materiałem z którego zostały wykonane. Nowoczesne meble kuchenne możemy wyposażyć w AGD stylizowane na retro. Uzupełnieniem może być stary stylizowany kredens. Klasyczna zabudowa kuchenna może zostać połączona ze skandynawskim minimalizmem i prostotą.
Z kolei w salonie urządzonym w nowoczesnym stylu, może pojawić się stylizowane biurko, komoda lub stolik kawowy. Zapominamy tutaj o wszelkich kompletach meblowych. Zestawiaj na zasadzie kontrastu stare z nowym. Neutralne i subtelne kolory spójne dla całości aranżacji kontrastuj z krzykliwymi i wyrazistymi dekoracjami i dodatkami. Poprzez indywidualny eklektyzm mamy wolność w wyrażaniu siebie. Możemy dowolnie dobierać meble, kolory i dodatki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *