Trendy wnętrzarskie na 2024 rok cz. 1

Trendy wnętrzarskie na 2024 rok cz. 1

Weszliśmy w 2024 rok. Jakie style zdominują branżę projektowania wnętrz? Co będzie modne i na topie? Poniżej prezentujemy kilka najważniejszych stylowych trendów, które będą determinowały sposób urządzania naszych wnętrz.

Nawiązania do stylu organicznego i art deco

Ten rok we wnętrzach będzie w wielu wymiarach nawiązywał do stylu organicznego oraz art deco, popularnego w latach 20-30 tych XX wieku. Nawiązywanie do art deco i stylu organicznego będzie przejawiało się w obłych kształtach, miękkich liniach i zaokrąglonych krawędziach. Obecne wcześniej tego typu rozwiązania, zostały wyparte w ostatnich latach, przez bardzo proste i kanciaste formy. Te biomorficzne kształty, nawiązujące do form występujących w naturze, powrócą w tym roku do naszych wnętrz. Będzie to dotyczyło szczególnie mebli, elementów stolarki budowlanej takich jak drzwi, czy sposobu wykończenia ścian (łuki). Stoliki kawowe, komody, biurka będą posiadały elementy o charakterystycznych obłych, awangardowych kształtach. Będą wykonane w całości z drewna lub płyty stolarskiej oklejonej naturalnym fornirem. W przypadku mebli kuchennych i szaf w zabudowie, na ich końcach będziemy unikać ostrych krawędzi i kątów prostych. W miejscach tych pojawią się zaoblenia i łuki. Zastosowanie opływowych form doda lekkości nawet dużym, masywnym meblom. Uchwyty meblowe również będą miały organiczne obłe, zaokrąglone kształty. Jeżeli chodzi o kolorystykę to będzie pochodziła bezpośrednio z natury. Królować będą ciepłe beże i brązy a ponadto delikatna zieleń i czerwień. Stosując naturalne materiały, kolory i kształty dążymy do bliskości z naturą.

Nawiązania do stylu japandi

Styl japandi to połączenie japońskiego minimalizmu ze skandynawskim ciepłem i prostotą. Zespolenie w jednej formie funkcjonalności i piękna. To ciepłe, spokojne i minimalistyczne wnętrza pełne harmonii i równowagi. Najczęściej stawiamy tutaj na kolory takie jak biele, ciepłe beże, różne odcienie kremu oraz ciepłe brązy i czerń jako uzupełnienie i kontrast. Japandi we wnętrzach to również naturalne materiały takie jak drewno, ratan, bambus, kamień, metal, szkło czy ceramika. Meble w stylu japandi są proste, estetyczne, minimalistyczne a jednocześnie doskonale spełniają swoją funkcję. Doskonałym przykładem takich mebli są bardzo oszczędne w formie dębowe stoły do jadalni, wykonane z litego drewna stoliki kawowe, czy komody o naturalnych geometrycznych kształtach. Poza meblami również wszystkie pozostałe elementy wnętrza są starannie dobrane. Formy są wyraziste, a wszystkie szczegóły i detale perfekcyjnie dopracowane. Nie znajdziemy tutaj zbędnych dekoracji. Wszystko jest urządzone w duchu minimalizmu i ascetyzmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *