Aby wybrać kuchnię marzeń musisz sobie odpowiedzieć na kilka pytań to one pozwolą Ci przemyśleć każde nawet najdrobniejsze rozwiązanie. 

Zanim jednak dojdziemy do pytań i odpowiedzi. Dobrze abyś przed wyborem kuchni zrobił małe internetowe poszukiwania. Czasami coś nam się spodoba co widzieliśmy u naszych znajomych lub sąsiadów. Jednak to nie zawsze jest słuszna droga. Pamiętajcie to ma być kuchnia dla Was a nie lepsza wersja kuchni sąsiadów. 

Pierwsze zadanie dla Ciebie to zaplanuj sobie przynajmniej 2 godziny na przeglądanie internetu. Oto jedno z ciekawszych miejsc gdzie możesz przeglądać koncepcje rozwiązań kuchni i gwarantuje Ci to będzie długa wyprawa:

  • PINTEREST.COM

Na tym portalu po zalogowaniu się wpisujemy w polu szukaj słowo „Kuchnia” lub „Jasna Kuchnia”, albo „Mała Kuchnia”, zatwierdzamy nasz wybór i już możemy „skrolować” kolejne fotografie, które mogą stać się naszą inspiracją. 

Jak już Twoja koncepcja kuchni nabierze kształtu to teraz możesz przejść do wspomnianych wcześniej pytań.

Pytanie 1: Jaki kolor kuchni wybierasz?

Na pewno wybierzesz dobrze bo to będzie Twój wybór jednak pamiętaj o pewnych zasadach kolorystycznych. Jasne kolory dodają objętości miejscu. Więc jeśli lubisz przestrzeń i masz małe mieszkanie to lepiej zaplanuj ją w jasnych kolorach. Ciemne kolory są interesujące i jednocześnie dodają wagi miejscu i charakteru. Jeśli dobrze się czujesz w małych pomieszczeniach to ciemne barwy nie powinny Cię przytłaczać. Wybór bardzo niestandardowych kolorów lepiej poprzedzić komputerową wizualizacją. Dziś oprogramowanie komputerowe pozwala na wkomponowanie Twojej jeszcze nie istniejącej kuchni w przestrzeń mieszkania. Dlatego w tej sprawie skontaktuj się z Projektantem.

Pytanie 2: Czy to ma być kuchnia na lata czy na wynajem?

 

Jedno nie wyklucza drugiego możesz mieć jednocześnie kuchnię na lata do mieszkania na wynajem w rozsądnej cenie. Wszystko jest kwestią projektu i doboru materiałów. Aby mieć większy wybór w rozsądnej cenie pamiętaj, że tylko firmy które kompleksowo dostarczają rozwiązania meblowe mogą Ci zaproponować szerszy wachlarz rozwiązań, który będzie dopasowany do Twoich potrzeb. Zarówno może to być projekt dla bardzo wymagających Klientów jak i również pięknie prezentująca się kuchnia rozsądnym budżecie. Dlatego zanim podejmiesz wybór swojego dostawcy kuchni sprawdź czy firma samodzielnie produkuje fronty, czy korzysta z innych dostawców. 

Pytanie 3: Czy słupek z piekarnikiem może się znajdować obok lodówki?

Oczywiście, że może się znajdować. Jednak warto wziąć pod uwagę, to że jeśli ktoś wybierze okleinę na frontach to na drzwiach od lodówki lub innej szafki na wysokości piekarnika po kilku latach użytkowania możemy zauważyć odkształcenia, które niestety nie dadzą się naprawić. Dlatego aby uniknąć takich drażniących nas elementów warto zastanowić się nad wyborem materiału lub zaplanować za kilka lat wymianę wszystkich frontów. 

Pytanie 4. Nowa kuchnia czy wymiana frontów?

Oczywiście jeśli planujesz kuchnię, która ma wytrzymać jakiś dłuższy czas to może warto wybrać kolor szafek (nie frontów)  taki, który po kilku latach pomimo wymiany frontów na inny kolor dalej będą na tyle neutralne że nie będą szpecić całego wizerunku kuchni. Zatem najlepiej wybrać kolory do których najwięcej kolorów z palety barw będzie dobrze pasowało, czyli: odcienie szarości, czarny i oczywiście biel.

 

Pytanie 5. Czy projektować kuchnię z szafkami wiszącymi?

To jest zawsze trudne pytanie. Jednak jeśli lubisz przestrzeń i lekkość rozwiązań to możesz ograniczyć ilość szafek wiszących do minimum. Natomiast, gdy lubisz gotować i masz sporo sprzętów małego AGD może lepiej mieć więcej miejsca na jego ukrycie. Pamiętaj jednak że najlepsze efekty wizualne osiągniesz wówczas, gdy pomoże Ci w tym projektant. Pamiętaj, że projekt kuchni możesz otrzymać za darmo od każdej profesjonalnej firm, której zlecisz wykonanie tej kuchni. Wykonanie tylko projektu kuchni może Cię kosztować kiła set złotych więc lepiej wyszukaj wykonawcę, który zaproponuje Ci projekt w cenie kuchni. Dlatego skontaktuj się z nami.

Katarzyna Jeziorska - Twój projektant

Skontaktuj się ze mną - Pomogę Ci zaprojektować Twoja kuchnię na wymiar.